Comisii de specialitate

1.Comisia T.A.C.A. & MICE

Președinte: Antonio Nițu –  Aerotravel 

Deputy: Mălin Mălineanu – New Concept Travel

Consilier: Mariana Pruna 

Membri:

  • Florin Tancu – Weco Travel
  • Alexandra Serbanescu – TravelFuse
  • George Sorin Nicolescu – Olimpic International
  • Daniel Diaconu – Litoralul Romanesc.ro
  • Mihaela Chiru – Micomis

2. COMISIA LEGISLAȚIE

Președinte: Dumitru LUCA – Corali

Deputy: Marilena Ștefan

Consilier: Mariana Prună 

Membri:

  • Flavia Badic  – TravelFuse
  • Andrei  Lefter – BookTravel
  • Elena Sfarlea – Oltextur
  • Laura Dragu Popescu – Gorj Turism
  • Cosmin Marinof – Dertour

3. COMISIA FISCALITATE

Președinte: Diana ILUȚ

Deputy: Elena Sfârlea

Consilier: Alexandra Arsene 

Membri:

  • Elena Sfarlea – Oltextur

4. COMISIA TOUROPERATORI / ORGANIZATORI

Președinte: Dan GOICEA – COCKTAIL HOLIDAYS

Deputy:

Consilier: Mihaela Vidovici 

Membri:

  • Cosmina Vladu – Holiday Office
  • Daniel Diaconu – Litoralul Romanesc
  • Ioan Basea – Croaziere.Net
  • Aurelian Marin – Paradis Tours
  • Andrei Lefter – Book Travel
  • Catalin Pitis – Mediterranean Holidays
  • Catalin Dinu – Sind Gaz

5. COMISIA TURISM INTERN & INCOMING

Președinte: Lucian BORONEA – ACCENT TRAVEL & EVENTS

Deputy: George CIOCEANU – TRAVELFUSE

Consilieri: Mihaela Vidovici

Membri:

  • Aurelian Marin – Paradis Tours
  • Mihaita Dumitrascu – Vila Alpin Straja
  • Mircea Vladu – Holiday Office
  • Andrei Lefter – Book Travel
  • Razvan Dabuleanu – Exact Tours
  • Daniel Diaconu – Litoralul Romanesc
  • Alexandru Ujupan – Carpathian Travel Center
  • Marian Tirla – Active Travel
  • Madalina Nicolescu – Pan Olimpic Tours
  • Mihaela Surducan – Smart Tours
  • Herman Hosner – International Tourism & Trade SRL
  • Catalin Dinu – Sind Gaz
  • Madalina Dinca – Open Romania DMC
  • Alina Popescu – Visit Romania
  • Corina Tuganus – Nordic Tours
  • Adrian Voican – Bibi Touring
  • Valeriu Stefan – Velmar Dreams

6. COMISIA TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI

Președinte: George Cioceanu – TRAVELFUSE

Deputy: 

Consilier: Mihaela Vidovici  

Membri:

  • Andrei Lefter – Book Travel
  • Tiberiu Tigaieru – Happy Tours
  • Valeriu Stefan – Velmar Dreams

7. COMISIA REVÂNZĂTORI / INTERMEDIARI

Președinte:  Valeriu ȘTEFAN –  VELMAR DREAMS

Deputy:

Consilier: Alexandra Arsene 

Membri:

  • George Cioceanu  – TravelFuse
  • Andrei  Lefter – Book Travel
  • Daniel Diaconu – Litoralul Romanesc
  • Noema Corcodel  – Smart Tours
  • Elena Sfarlea – Oltextur
  • Catalin Dinu – Sind Gaz

8. GRUP DE LUCRU COMUNICARE

Președinte: Alin BURCEA –  PARALELA 45

Deputy: Cristian BARHALESCU – ICAR TOURS

Consilier: Mihaela Vidovici

Membri:

  • Cristian Vlad – Paralela 45 Fagaras
  • Adrian Voican – Bibi Touring

9. GRUP DE LUCRU RESURSE UMANE & STANDARDE OCUPAȚIONALE

Președinte: Dan ANGHELESCU – LA PIOVRA TURISTA

Deputy:

Consilier: Mariana Prună 

Membri:

Laura Dragu Popescu – Gorj Turism

10. GRUP DE LUCRU AUTOCARE (TRANSPORT TURISTIC) & SERVICII CONEXE

Președinte: Dumitru NĂNESCU –  INTER TOUR BACĂU

Deputy: 

Consilier: Alexandra Arsene 

Membri:

  • Alexandru Ujupan  – Carpathian Travel Center
  • Catalin Pitis – Mediterranean Holidays

11. GRUP DE LUCRU YOUNG ANAT

Președinte: Cristian VLAD – PARALELA 45 FĂGĂRAȘ

Deputy: 

Consilier: Alexandra Arsene 

Membri:

Cosmin Ionut Vasile – Hello Holidays

Veronica Iordache – Hello Holidays

Popescu Florin – Paralela 45 Colentina

Membrii ANAT sunt invitați să se înscrie în Comisiile sau Grupurile de Lucru dorite sau să confirme continuarea participării în acestea, prin transmiterea unui email consilierului de comisie. Pentru noi înscrieri, menționați numele agenției membre ANAT/mobil/email și, după caz, tot pe email, acceptul directorului general – dacă nu sunteți reprezentantul legal al agenției membre.

Organizarea Comisiilor de specialitate și a grupurilor de lucru a fost aprobată de Consiliul Director.

Comisiile își pot constitui singure alte grupuri de lucru pentru care există interes.