Comisii de specialitate

1.Comisia T.A.C.A. & MICE

Coordonator: Lucian Boronea – Accent Travel & Events

Deputy: 

Consilier: Mariana Pruna  –  mariana.pruna@anat.ro

taca@anat.ro

Membri:

  • Florin Țâncu – Weco Travel
  • Antonio Nitu – Aerotravel
  • Malin Malineanu – New Concept Travel
  • Razvan Tachescu – GTS International
  • George Sorin Nicolescu – Olimpic International
  • Dragos Dura – Travel Brands
  • Mihaela Chiru – Micomis
  • Sebastian Gioarsa – Aerotravel
  • Eszter Kadar – Aerocenter
  • Mircea Vladu – Holiday Office

2. COMISIA LEGISLAȚIE

Coordonator: Dumitru LUCA – Corali

Deputy: Valeriu Ștefan – Velmar Dreams

Consilier: Mariana Prună – mariana.pruna@anat.ro

legislatie@anat.ro

Membri:

  • Eszter Kadar – Aerocenter
  • George Cioceanu – Travel Fuse
  • Florin Popescu – Paralela 45 Experience
  • Elena Sfârlea – Oltextur
  • Daniela Viziru – Corali

3. COMISIA FISCALITATE

Coordonator: Diana ILUȚ

Deputy: Elena Sfârlea

Consilier: Alexandra Arsene – alexandra.arsene@anat.ro

fiscalitate@anat.ro

Membri:

  • Eduard Cazacu – Eddie’s travel
  • Eszter Kadar – Aerocenter
  • George Sorin Nicolescu – Olimpic International Turism
  • Valeriu Ștefan – Velmar Dreams
  • Oana Huma – Aerotravel

4. COMISIA TOUROPERATORI / ORGANIZATORI

Coordonator: Dan GOICEA – COCKTAIL HOLIDAYS

Deputy:

Consilier: Mihaela Vidovici – mihaela.vidovici@anat.ro

organizatori@anat.ro

Membri:

  • Cătălin Pitiș – Mediterranean Holidays
  • Cosmin Marinof – Travel Brands
  • Eszter Kadar – Aerocenter
  • George Cioceanu – Travel Fuse
  • Marius Berca – Christian Tour
  • Flaviu Virca – Air Tour Travel
  • Mircea Vladu – Holiday Office

5. COMISIA TURISM INTERN

Coordonator: Aurelian Marin – Paradis Vacanțe de Vis

Deputy:

Lucian BORONEA – Accent Travel & Events

Adrian Voican – Bibi Touring

Consilieri: Mihaela Vidovici – mihaela.vidovici@anat.ro

turismintern@anat.ro

Membri:

  • Andrei Chirilov – Laguna Tour
  • Laura Dragu Popescu – Gorj Turism
  • Sebastian Gioarsa – Aerotravel
  • Cătălin Dinu – Union Travel
  • Flaviu Virca – Air Tour Travel
  • George Cioceanu – Travel Fuse
  • Marius Berca – Christian Tour
  • Valeriu Ștefan – Velmar Dreams
  • Dumitru Nanescu – Inter Tour
  • Cristian Barhalescu – Icar Tours
  • Herman Rosner – International Tourism & Trade

6. COMISIA INCOMING

Coordonator: Adrian Voican – Bibi Touring

Deputy:

Consilieri: Mihaela Vidovici – mihaela.vidovici@anat.ro

incoming@anat.ro

Membri:

  • Marian Tirla – Active Travel
  • Alma Alexandrov – Alma Tours
  • Dan Anghelescu – La Piovra Turista
  • Mădălina Dincă – Open Romania
  • Marius Berca – Christian Tour
  • Valeriu Ștefan – Velmar Dreams
  • Corina Țigănuș – Nordic Tours
  • Andrei Neagu – Exact Tours
  • Mircea Vladu – Holiday Office
  • Herman Rosner – International Tourism & Trade
  • Florin Popescu – Paralela 45 Experience
  • Romina Niculae – Euforia Travel
  • Elisabeta Molnar – Remtours
  • Ramona Lambing – Passage F&T
  • Adriana Constantin – MC Transilvania

7. COMISIA TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI

Președinte: George Cioceanu – TRAVELFUSE

Deputy: 

Consilier: Alexandra Arsene alexandra.arsene@anat.ro

tehnologie@anat.ro

Membri:

  • Alexandru Andreescu – Aerotravel
  • Eszter Kadar – Aerocenter
  • Florin Popescu – Paralela 45 Experience
  • Valeriu Ștefan – Velmar Dreams
  • Elena Sfârlea – Oltextur

8. COMISIA REVÂNZĂTORI / INTERMEDIARI

Coordonator:  Valeriu ȘTEFAN –  VELMAR DREAMS

Deputy: Diana Iluț

Consilier: Alexandra Arsene – alexandra.arsene@anat.ro

intermediari@anat.ro

Membri:

  • Andrei Chirilov – Laguna Tour
  • Laura Dragu Popescu – Gorj Turism
  • Flaviu Virca – Air Tour Travel
  • George Cioceanu – TravelFuse
  • Andrei Lefter – Booktravel
  • Catalin Dinu – Union Travel
  • Eduard Cazacu – Eddie’s Travel
  • Eszter Kadar – Aerocenter
  • Florin Popescu – Paralela 45 Experience

9. GRUP DE LUCRU COMUNICARE

Coordonator: Alin BURCEA –  PARALELA 45

Deputy: 

Consilier: Mihaela Vidovici – mihaela.vidovici@anat.ro

comunicare@anat.ro

Membri:

  • Cristian Vlad – Paralela 45 Fagaras
  • Adrian Lazăr – Paralela 45 Academiei
  • Alma Alexandrov – Alma Tours
  • George Cioceanu – Travel Fuse
  • Marius Berca – Christian Tour
  • Florin Popescu – Paralela 45 Experience

10. GRUP DE LUCRU RESURSE UMANE & STANDARDE OCUPAȚIONALE

Coordonator: Laura Dragu Popescu – Gorj Turism

Deputy: Dan Anghelescu – La Piovra Turista

Consilier: Mariana Prună  – mariana.pruna@anat.ro

resurseumane@anat.ro

Membri:

  • Mihaela Milea – Happy Tour
  • Eszter Kadar – Aerocenter

11. GRUP DE LUCRU AUTOCARE (TRANSPORT TURISTIC) & SERVICII CONEXE

Coordonator: Mădălina Balaiban – Hello Holidays

Deputy: 

Consilier: Alexandra Arsene  – alexandra.arsene@anat.ro

autocare@anat.ro

Membri:

  • Flaviu Virca – Air Tour Travel
  • Marius Berca – Christian Tour
  • Alexandru Nănescu – Inter-Tour
  • Cristian Bărhălescu – Icar Tours

12. GRUP DE LUCRU YOUNG ANAT

Coordonator: Cristian VLAD – PARALELA 45 FĂGĂRAȘ

Deputy: Mădălina Balaiban – Hello Holidays

Consilier: Mariana Prună – mariana.pruna@anat.ro

young@anat.ro

Membri:

  • Ana Maria Mădălina Nicolescu – Olimpic International
  • Mircea Spătar – Paralela 45 Satu Mare
  • Marius Berca – Christian Tour
  • Mihaela Patentașu – KMD Travel
  • Flaviu Virca – Air Tour Travel

Membrii ANAT sunt invitați să se înscrie în Comisiile sau Grupurile de Lucru dorite sau să confirme continuarea participării în acestea, prin transmiterea unui email consilierului de comisie. Pentru noi înscrieri, menționați numele agenției membre ANAT/mobil/email și, după caz, tot pe email, acceptul directorului general – dacă nu sunteți reprezentantul legal al agenției membre.

Organizarea Comisiilor de specialitate și a grupurilor de lucru a fost aprobată de Consiliul Director.

Comisiile își pot constitui singure alte grupuri de lucru pentru care există interes.