Sesiunea de prezentări a Adunării Generale Extraordinare ANAT: „Problematica securității IT în activitatea agențiilor de turism”, Marius Stoica (Paralela 45)

17
Mai
2016

Marius Stoica, marketing manager Paralela 45, va susține prezentarea „ Problematica securității IT în activitatea agențiilor de turism”, în cadrul sesiunii de prezentări a Adunării Generale Extraordinare ANAT, pe 20 mai. Prin această prezentare, Marius Stoica își propune să arate importanța politicii de securitate în mediul online a unei companii.

În contextul actual în care securitatea a devenit cel mai important lucru, iar industria sistemelor de securitate, hardware și software, este într-o creștere rapidă, oamenii de afaceri au din ce în ce mai multă nevoie de consiliere de specialitate pentru a apăra atât propria afacere de posibile atacuri care pot provoca pagube materiale însemnate, cât și securitatea personală.

Din cauza utilizării pe scară largă a sistemelor și dipozitivelor conectate la internet, securitatea IT ocupă, în acest moment, un loc foarte important în politica de securitate a unei companii, în scopul prevenirii pierderii de date cu caracter confidențial care se pot transforma foarte rapid în pierderi materiale însemnate.

Marius Stoica are o experiență de opt ani în sisteme de securitate și 12 ani de experiență în domeniul dezvoltarii de aplicatii online și optimizării website-urilor pentru motoare de căutare și online marketing.

În ultimii cinci ani, Marius Stoica s-a focusat pe construcția unor aplicații cât mai sigure în mediul online, care să ofere companiilor care își desfășoară activitatea în mediul online suficientă siguranță pentru a se concentra strict pe dezvoltarea afacerilor și pe inovație.

marius stoica


Secretar General

Răspunde