Comisii de specialitate

1. COMISIA DE ETICĂ ȘI BUNE PRACTICI

Președinte: Sorin DENCESCU – Kron-Tour

Consilier: Alexandra Arsene

Consilier: Oleg Pelivan

Data următoarei sedințe:

Membri:

Petre Balas – PETER EXPRESS (Buc IF)

Dan Goicea – Cocktail Holidays (Buc IF)

Marius Tănase – B.T.T. Târgoviște (Sud)

Laszlo Endre – Transilvania Tourist Service (Centru)

Vasile Bradea – Accord Birou de Turism (NordVest)

Nicu Durlă – Oltextur, (SudVest)

Florentin Mocanu – Edelweiss Travel, (Sud)

Nicolae (Miki) Lech – Nova Travel (Buc IF)

2. COMISIA LEGISLAȚIE ȘI FISCALITATE / RESURSE UMANE ȘI STANDARDE OCUPAȚIONALE

Președinte: Dumitru LUCA – Corali

Consilier: Oleg Pelivan

Data următoarei sedințe:

Membri:

Nănescu Dumitru – Inter-Tour Bacău (NordEst)

 

A. Grup de lucru LEGISLAȚIE

Președinte: TBA

Consilier: Oleg Pelivan 

Membri:

Mihaela Galkin – New Concept Travel (Buc IF)

George Cioceanu – TravelFuse (Buc IF)

Dumitru Nănescu – Inter-Tour Bacău (NE)

Elena Sfarlea – Oltextur (Buc IF)

Dana Rentea – Simbotour Satu-Mare 

Adriana Goicea – Cocktail Holidays (Buc IF)

Valeriu Ștefan – Velmar Dreams

Raluca Ungureanu – Aerotravel

Dana Bundoiu – Business Travel

Adriana Moldovan – Business Travel

Remus Tănase – BJR Vacanțe

Daniela Viziru – Corali Holidays

C. Grup de lucru RESURSE UMANE și STANDARDE OCUPAȚIONALE

Președinte: Dan ANGHELESCU – La Piovra Turista

Consilier: Alexandra Arsene

Membri:

Nănescu Ionuț Bogdan – Inter-Tour Bacău (NordEst)

Florina Maholea – New Concept Travel (Buc IF)

3. COMISIA TURISM INTERN, DESTINAȚII INTERNE ȘI MICE

Președinte: Lucian BORONEA – Accent Travel

Consilier: Mihaela Vidovici

Data următoarei ședințe: 29.06.2018

Membri:

Tony Mădularu – Paralela 45 Turism (Buc IF)

Alina Baidoc – Auhero (Sud)

Cătălin Dinu – Sind Gaz / Union Travel Ploiești (Sud)

Nănescu Dumitru  Inter-Tour Bacău (NE)

Alexandru Nica – Passion Ploiești (Sud)

Aurelian MarinParadis (SudEst)

Valeriu Claudiu Ștefan – VELMAR DREAM (Sud)

Gabriel Radu – Discovery – Pitesti  (Sud)

George CioceanuTravelFuse (Buc IF)

Mihaita Dumitrascu – Vila Alpin Straja (Vest)

Mihai Vasile – Weco Travel (Buc IF)

Herman Rosner – International Tourism & Trade (Centru)

Mircea VladuHoliday Office (Buc IF)

Flaviu VircaAir Tour Travel (Centru)

A. Grup de lucru INFOTRIPURI

Președinte: Valeriu Ștefan – Velmar Dreams

Membri:

Nănescu Dumitru – Inter-Tour Bacău (NE)

B. Grup de lucru TURISM ȘCOLAR /VACANȚE ȘCOLARE 

Președinte: Flaviu Vircă – Air Tour Travel

Membri:

Nănescu Dumitru – Inter-Tour Bacău (NE)

4. COMISIA INCOMING ȘI DESTINAȚII

Președinte: Ciprian Popescu – Danubius Travel

Consilier: Alexandra ARSENE 

Membri:

Tony Mădularu – Paralela 45 Turism (Buc If)

Simion Alb – Paralela 45 Turism (Buc If)

Răzvan Dăbuleanu – Exact Travel Club (Buc If)

Mircea Vladu – Holiday Office (Buc If)

Gheorghe Fodoreanu – Invitation România (Buc If)

Flaviu Vircă – Air Tour Travel (Centru)

Dan Penciu – Travel Maker (Buc If)

Herman Rosner – ITT (Centru)

Nănescu Alexandru Victor – Inter-Tour Bacău (NE)

Ramona Lambing – Passage F&T (Vest)

Cristian Grigorie – Touropa, Craiova (SV)

Corina Țigănuș – Nordic Tours (BucIf)

Marian Marius Tirla – Active Travel (Centru)

Invitați permanenți:

Nicu Apostol – Rolandia (IS)

Cornelia Ureche – Pan Travel (CJ)

5. COMISIA TUROPERATORI/ OUTGOING

Președinte: Dan GOICEA – Cocktail Holidays

Consilieri: Mihaela Vidovici

Membri:

Mircea Vladu – Holiday Office (Buc If)

Dumitru Nănescu  – Inter-Tour Bacău (NE)

Flaviu Vircă – Air Tour Travel

Elena Anghel – Prestige Tours

Hasan Yapici – Kusadasi

A. Grup de lucru AUTOCARE

Președinte: Dumitru Luca – Corali

Membri:

Cătălin Gheorghiu – Pitiș – Mediterranean Holidays (Sud)

Liviu Cirstea – Alltur (Buc IF)

Flaviu Vircă – Air Tour Travel

Dumitru Nănescu  – Inter-Tour Bacău (Nord-Est)

Cristian Baciucu – Touring Europabus (Buc IF)

6. COMISIA TRANSPORT AERIAN ȘI CĂLĂTORII DE AFACERI

Președinte: Mălin MĂLINEANU – New Concept Travel

Consilier: Alexandra ARSENE  

Membri:

Mihaela Chiru – Micomis (Centru)

Antonio Nițu – Aerotravel (Buc If)

Gabriela Bucurescu – Accent Travel & Events (Buc If)

Florin Țâncu – Weco Travel (Buc If)

Nănescu Ionuț Bogdan – Inter-Tour Bacău (NE)

7. COMISIA TÂRGURI ȘI EVENIMENTE ANAT

Președinte: Alin Burcea – Paralela 45

Consilier: Mihaela Vidovici

Membri:

Mircea Vladu – Holiday Office (Buc If)

Dan Goicea – Cocktail Holidays (Buc If)

Cosmin Marinof – Eurolines (Buc If)

Dan Anghelescu – La Piovra Turista (Buc If)

Sorin Dencescu – Kron Tour (Centru)

Herman Rosner – International Tourism & Trade Sf. Gheorghe (Centru)

8. COMISIA ORGANIZATORICĂ

Președinte: Sorin DENCESCU – Kron Tour

Consilier: Mihaela Vidovici

Membri:

Valeriu Ștefan – Velmar Dreams (Sud)

Dan Goicea – Cocktail Holidays (Buc If)

Andi Chirilov – Laguna Tour (Sud Vest)

Alexandru Nănescu – Intertour (Nord Est)

Sebastian Gioarsă – Aerotravel Cluj (Nord Vest)

Eduard Cazacu – Eddies Travel (Centru)

Raluca Ungureanu – Aerotravel Timișoara (Vest) 

Laura Dragu – Gorj Turism (Sud Vest)

Membrii ANAT sunt invitați să se înscrie în Comisiile sau Grupurile de Lucru dorite sau să confirme continuarea participării în acestea, prin transmiterea unui email consilierului de comisie. Pentru noi înscrieri, menționați numele agenției membre ANAT/mobil/email și, după caz, tot pe email, acceptul directorului general – dacă nu sunteți reprezentantul legal al agenției membre.

Organizarea Comisiilor de specialitate și a grupurilor de lucru a fost aprobată de Consiliul Director, detalii aici.

Comisiile își pot constitui singure alte grupuri de lucru pentru care există interes.