Comisii de specialitate

1. COMISIA DE ETICĂ ȘI BUNE PRACTICI

Președinte: Sorin DENCESCU – Kron-Tour

Consilier: Liviu Moraru 

data următoarei sedinte

Membri:

 Petre Balas, PETER EXPRESS (BucIf)

Dan Goicea – Cocktail Holidays (BucIf)

Marius Tănase – B.T.T. Târgoviște (Sud)

Laszlo Endre – Transilvania Tourist Service (Centru)

Vasile Bradea – Accord Birou de Turism (NordVest)

Nicu Durlă – Oltextur, (SudVest)

Florentin Mocanu, Edelweiss Travel, (Sud)

Nicolae (Miki) Lech – Nova Travel (Buc IF)

2. COMISIA LEGISLAȚIE ȘI FISCALITATE / RESURSE UMANE ȘI STANDARDE OCUPAȚIONALE

Președinte: Dumitru Luca – Corali

Consilier: Oleg Pelivan

data următoarei sedinte

Membri:

Nănescu Dumitru – Inter-Tour Bacău (Nord-Est)

 

A. Grup de lucru LEGISLAȚIE

Președinte: Lucia Morariu – EXIMTUR

Membri:

 Mihaela Galkin – New Concept Travel (BucIf)

George Cioceanu – TravelFuse (BucIf)

Dumitru Nănescu – Inter-Tour Bacău (NE)

Elena Sfarlea – Oltextur (BucIf)

Dana Rentea – Simbotour Satu-Mare 

Adriana Goicea – Cocktail Holidays (BucIf)

Valeriu Ștefan – Velmar Dreams

Raluca Ungureanu – Aerotravel

Dana Bundoiu – Business Travel

Adriana Moldovan – Business Travel

Remus Tănase – BJR Vacanțe

Daniela Viziru – Corali Holidays

C. Grup de lucru RESURSE UMANE și STANDARDE OCUPAȚIONALE

Președinte: Dan Anghelescu – La Piovra Turista

consilier: Mariana PRUNĂ

Membri:

Nănescu Ionuț Bogdan – Inter-Tour Bacău (NE)

Gheorghe Sraum – EXIMTUR Cluj (NV)

Florina Maholea – New Concept Travel (BucIF)

3. COMISIA TURISM INTERN, DESTINAȚII INTERNE ȘI MICE

Președinte: Lucian BORONEA – Accent Travel

Consilier: Mariana PRUNĂ 

Data următoarei ședințe: 12.04.2018

Membri:

 Tony Mădularu – Paralela 45 Turism (BucIf)

Alina Baidoc – Auhero (Sud)

Cătălin Dinu – Sind Gaz / Union Travel Ploiești (Sud)

Nănescu Dumitru  Inter-Tour Bacău (NE)

Alexandru Nica – Passion Ploiești (Sud)

Aurelian Marin – Paradis (Sud Est)

Valeriu Claudiu Ștefan – VELMAR DREAM (Sud)

Gabriel Radu – Discovery – Pitesti  (Sud)

George Cioceanu – TravelFuse (BucIf)

Mihaita Dumitrascu – Vila Alpin Straja (Vest)

Mihai Vasile – Weco Travel (BucIf)

Herman Rosner – International Tourism & Trade (Centru)

A. Grup de lucru INFOTRIPURI

Președinte: Valeriu Ștefan – Velmar Dreams

Membri:

Nănescu Dumitru – Inter-Tour Bacău (NE)

B. Grup de lucru TURISM ȘCOLAR /VACANȚE ȘCOLARE 

Președinte: Flaviu Vircă – Air Tour Travel

Membri:

Nănescu DumitruInter-Tour Bacău (NE)

4. COMISIA INCOMING ȘI DESTINAȚII

Președinte: Ciprian Popescu – Danubius Travel

Consilier: Alexandra ARSENE 

Membri:

Tony Mădularu – Paralela 45 Turism (BucIf)

Simion Alb – Paralela 45 Turism (BucIf)

Răzvan Dăbuleanu – Exact Travel Club (BucIf)

Mircea Vladu – Holiday Office (BucIf)

Gheorghe Fodoreanu – Invitation România (BucIf)

Flaviu Vircă – Air Tour Travel (Centru)

Dan Penciu – TravelMaker (BucIf)

Ana Irimia – EXIMTUR (BucIf)

Herman Rosner – ITT, (Centru)

Nănescu Alexandru Victor – Inter-Tour Bacău (NE)

Ramona Lambing – Passage F&T (Vest)

Cristian Grigorie – Touropa, Craiova (SV)

Corina Țigănuș – Nordic Tours (BucIf)

Marian Marius Tirla – Active Travel (Centru)

Invitați permanenți:

Nicu Apostol – Rolandia (IS)

Cornelia Ureche – Pan Travel (CJ)

5. COMISIA TUROPERATORI/ OUTGOING

Președinte: Dan GOICEA – Cocktail Holidays

Consilieri: Oleg Pelivan

Membri:

Mircea Vladu – Holiday Office (BucIf)

Dumitru Nănescu  – Inter-Tour Bacău (NE)

Flaviu Vircă – Air Tour Travel

Elena Anghel – Prestige Tours

Hasan Yapici – Kusadasi

A. Grup de lucru AUTOCARE

Președinte: Dumitru Luca – Corali

Membri:

Cătălin Gheorghiu – Pitiș – Mediterranean Holidays (Sud)

Liviu Cirstea – Alltur (BucIF)

Flaviu Vircă – Air Tour Travel

Dumitru Nănescu  – Inter-Tour Bacău (Nord-Est)

Cristian Baciucu – Touring Europabus (BucIF)

6. COMISIA TRANSPORT AERIAN ȘI CĂLĂTORII DE AFACERI

Președinte: Mălin MĂLINEANU – New Concept Travel

Consilier: Alexandra ARSENE  

Membri:

 Mihaela Chiru – Micomis (Centru)

Antonio Nițu – Aerotravel (BucIf)

Gabriela Bucurescu – Accent Travel & Events (BucIf)

Forin Țâncu – Weco Travel (BucIf)

Romulus Crăciun – EXIMTUR (BucIf)

Nănescu Ionuț Bogdan – Inter-Tour Bacău (NE)

7. COMISIA TÂRGURI ȘI EVENIMENTE ANAT

Președinte: Alin Burcea – Paralela 45

Consilier: Mihaela Vidovici

Membri:

Mircea Vladu – Holiday Office (BucIf)

Dan Goicea – Cocktail Holidays (BucIf)

Cosmin Marinof – Eurolines (BucIf)

Dan Anghelescu – La Piovra Turista (BucIf)

Sorin Dencescu – Kron Tour (Centru)

Herman Rosner – International Tourism & Trade Sf. Gheorghe (Centru)

8. COMISIA ORGANIZATORICĂ

Președinte: Sorin DENCESCU – Krontur

Consilier: Liviu MORARU 

Membri:

Valeriu Ștefan – Velmar Dreams (Sud)

Dan Goicea – Cocktail Holidays (BucIf)

Andi Chirilov – Laguna Tour (Sud Vest)

Alexandru Nănescu – Intertour (Nord Est)

Sebastian Gioarsă – Aerotravel Cluj (Nord Vest)

Eduard Cazacu – Eddies Travel (Centru)

Raluca Ungureanu – Aerotravel Timișoara (Vest) 

Laura Dragu – Gorj Turism (Sud Vest)

Membrii ANAT sunt invitați să se înscrie în Comisiile sau Grupurile de Lucru dorite sau să confirme continuarea participării în acestea.
Rugăm trimiteți email consilierului de comisie până la data de 23.03.2018. Pentru noi înscrieri menționați numele agenției membre ANAT/mobil/email și, după caz, tot pe email, acceptul directorului general – dacă nu sunteți reprezentantul legal al agenției membre.

Organizarea Comisiilor de specialitate si a grupurilor de lucru a fost aprobată de Consiliul Director, detalii aici.
Comisiile își pot constitui singure alte grupuri de lucru pentru care există înteres.